Nejčastější otázky o stříkané izolaci

Jaké výhody přináší chytré zateplení mému domu?

Chytré zateplení se aplikuje v tekutém stavu. Po nanesení následuje velmi rychlá expanze. Nárůst objemu Chytrého zateplení je cca 100-násobný. Touto expanzí dochází k utěsnění izolovaného prostoru. V takto utěsněném prostoru nedochází ke vzdušnému proudění které má za následek nejen značné tepelné ztráty, ale i kondenzaci vzdušné vlhkosti a tím i vznik zdraví nebezpečných plísní. V konečném důsledku Chytré zateplení prodlouží životnost Vašeho domu.


Má Chytré zateplení všechny potřebné certifikáty?

Ano, Chytré zateplení má všechny certifikáty pro použití ve stavebnictví. Všechny tyto certifikáty jsou volně ke stažení v PLNÉM rozsahu na našich stránkách.


V které fázi stavby je vhodné Chytré zateplení použít?

Jelikož je každá stavba individuální, je i použití stříkané izolace závislé na mnoha okolnostech. Doporučujeme proto bezplatnou konzultaci s naším technikem přímo na stavbě.


Jaké jsou výhody Chytrého zateplení v porovnání s běžně používanými izolačními materiály?

Běžně používané izolační materiály nezabrání proudění vzduchu. Mají tendenci k sesedání. Naproti tomu je Chytré zateplení tvarově stálá.


Mění Chytrá zateplení v průběhu času své unikátní vlastnosti?

Ne. Chytré zateplení nemění své vlastnosti, nesesedá, nevypařuje se, nedegraduje.


Kdo může aplikovat Chytré zateplení?

Chytré zateplení smí aplikovat pouze kvalifikovaní a proškolení zaměstnanci v oboru izolatérství.


Do jaké kategorie pěn patří Chytré zateplení?

Chytré zateplení je měkká pěna s otevřenou strukturou buněk.


Jaké jsou akustické vlastnosti?

Měkká pěnová izolace má vynikající zvukově absorpční vlastnosti a zvukově přenosové vlastnosti.


Kolik to stojí?

Cenová kalkulace vychází z požadavků zákazníka na velikost tepelného odporu. Cena se také mění podle aplikované plochy a přihlíží se i k podkladu na který se stříkaná izolace aplikuje. Pro cenovou nabídku je vhodné využít bezplatný servis našich poradců.


Jaká je životnost této izolace?

Stříkaná izolační pěna se používá již více než 25 let v Kanadě a byla použita na více než 300 000 stavebních projektech. Proto víme, že i po 25ti letech bude mít na rozdíl od jiných izolací stále stejné vlastnosti.


Chytré zateplení je systém zateplení izolační pěnou, která je vyrobena na vodní bázi. Více než 25 let se s úspěchem používá v Kanadě a USA. Jedná se o tepelně izolační dvousložkový pěnový materiál, který má otevřenou buněčnou strukturu a aplikuje se nástřikem.


Chytrá pěna Icynene