Chytré zateplení

Chytré zateplení je systém zateplení izolační pěnou, která je vyrobena na vodní bázi. Více než 25 let se s úspěchem používá v Kanadě a USA. Jedná se o tepelně izolační dvousložkový pěnový materiál, který má otevřenou buněčnou strukturu a aplikuje se nástřikem.

Pěna vytváří zcela kompaktní, vzduchotěsnou a nenasákavou tepelně izolační vrstvu. Podstatnou výhodou je perfektní a těsné přilnutí k podkladům a konstrukcím, které izolační pěna sama a dokonale vyplňuje. Eliminuje tak nedokonalosti, které vznikají při práci s běžnou izolací. Další její výhodou je, že nikdy nesedá a po celou dobu životnosti stavby nemění svůj tvar ani objem. Je pružná, takže na rozdíl od tvrdých pěn nepraská a neodděluje se od konstrukce. Přesto díky otevřené buněčné struktuře dům dýchá a díky svým vlastnostem zamezuje kondenzaci vlhkosti v konstrukcích, čímž zabraňuje vzniku plísní uvnitř konstrukcí a na jejich povrchu. To zaručuje dlouhou životnost a stabilitu nosných konstrukčních prvků.
Výhody chytrého zateplení

100% těsnost

Izolační pěna vytváří zcela kompaktní izolační vrstvu bez jakýchkoliv netěsností a spojů. Jako akustická izolace stavbu odhluční a přináší klid a pohodu Vašeho domova.


Stálost tepelně izolačních vlastností

Po nástříku sama a dokonale vyplní veškeré mezery, komplikované detaily a špatně přístupná místa, která nelze při použití jiných izolačních materiálů kvalitně izolovat, a tím zabraňuje tepelným ztrátám.


Úspora energie

Snížení spotřeby energie na vytápění - úspory finančních prostředků až 70%.


Žádné plísně

Zabraňuje proudění vzduchu a tím zamezuje kondenzaci vlhkosti, která je příčinou vzniku zdraví nebezpečných plísní.


Rychlost zateplení

Vůbec nejrychlejší možná aplikace, snadná práce a ideální technologie i pro dodatečné zateplování podkroví a rekonstrukce.


Možnost celoroční aplikace

Podle dosavadních zahraničních zkušeností lze izolační pěnu aplikovat až do teploty - 38°C.Další výhody stříkané izolace

 • ohleduplná k životnímu prostředí
 • je 100% izolační pěna na vodní bázi, která neobsahuje látky ohrožující ozonovou vrstvu a neuvolňuje žádné škodlivé látky
 • garantuje stálost izolačních vlastností a tím zaručuje zdravé vnitřní ovzduší a úspory energie po celou dobu životnosti stavby. Jeho dlouhá životnost eliminuje nutnost instalace přídavných materiálů v budoucnosti a tím snižuje dopad na životní prostředí.
 • nevytváří kamenný prach.
 • vytváří stálou, vzduchovou bariéru ve stěnách, stropech a podlahách a tím minimalizuje vniknutí venkovních alergenů a znečišťujících látek.
 • jako vzduchová bariéra minimalizuje průnik vzduchu a vzdušné vlhkosti.
 • brání kondenzaci, tvorbě vlhkosti a růstu plísní a proto je často užíván také např. v muzeích, galeriích a knihovnách, kde má prostředí bez plísní zásadní význam pro uchování cenných sbírek.
 • minimalizuje hluk a vytváří tak klidné prostředí Vašeho interiéru
 • Umožňuje izolovat stejně dobře katedrálové stropy, ocelové konstrukce, klenuté stropy, oblouky a jiné neobvyklé tvary.
 • nabízí flexibilitu, adaptabilitu a uspokojení požadavků na formu i na funkci.
 • řeší problémy, jako je kvalita vnitřního ovzduší, vlhkost, spotřeba energie, hluk a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Chytrá pěna Icynene